Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

Στο «-6» η Ρόμα!!!

Γκέλα για την Γιουβέντους που δεν κατάφερε να κερδίσει μέσα στην Λάτσιο παίζοντας με παίκτη λιγότερο.

Από το 24 κιόλας η Γιουβέντους έπαιζε με παίκτη λιγότερο μιας που ο Μπουφόν ανέτρεψε τον Κλόζε και είδε την κόκκινη κάρτα. Ο Καντρέβα, 3 λεπτά αργότερα, ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχος από τα 11 μέτρα. Η Γιουβέντους φάνηκε να τα χάνει αρχικά αλλά κατάφερε να ανακτήσει το έλεγχο του παιχνιδιού στο δεύτερο ημίχρονο κάνοντας το 1-1 με κεφαλιά του Γιορέντε στο 60'.

Από την άλλη, η Ρόμα έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι απέναντι στην Βερόνα με αποτέλεσμα να κερδίσει με 1-3. Στο 45' ο Λιάιτς έκανε το 0-1, βάζοντας μπροστά τους Ρομέους μέχρι το 49', όπου ο Χάλφρεντσον έκανε το 1-1. Στο 60'  ο εκπληκτικός, για άλλη μια φορά, Ζερβίνιο έβαλε πάλι μπροστά στο σκορ την ομάδα του κάνοντας το 1-2. Στο 82' ο Τοροσίδης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και 1 λεπτό αργότερα ο Τότι έδωσε την χαριστική βολή διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.