Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

LIVE: Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!!!

Παρακολουθήστε Live τον σχολιασμό του αγώνα από τα "Αποδυτήρια". Πατόντας την ανανέωση στον ιστότοπο σας ή απλώς πατόντας το «F5» μπορείτε να παρακολουθείτε τα σχόλια του αγώνα.

Τελικό αποτέλεσμα: Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-1
Η Μάντσεστερ αδικείται από το αποτέλεσμα καθώς έκανε ένα καλό παιχνίδι απλά ήταν η μέρα του Ετό που πήρε επάνω του το παιχνίδι!!!

90+4': Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ράφαελ που βλέπει την κίτρινη κάρτα (ήταν για κόκκινη).

90+2': Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Βίντιτς που δεν είχε σκοπό να πάει στην μπάλα.

4 λεπτά καθυστερήσεις

90': Στην κεφαλιά του Ερνάντες, Ο Τσεχ έχει απάντηση.

86': Ο Μάτιτς στην θέση του Γουίλιαμ

82': Στην σέντρα του Γιανουζάι μπλοκάρει ο Τσεχ.

79': Στην θέση του κορυφαίου απόψε Ετό περνάει ο Τόρες.

78': Γκολλλλ!!! Ο Ερνάντες κάνει το 3-1 μετά από την τρίπλα του Γουέλμπεκ γυρνάει στο ύψος της περιοχής και ο Τζόουνς δίνει την πάσα πάρε βάλε για τον Ερνάντες

74': Ευκαιρία που περνά έτσι για την Τσέλσι καθώς ο Γουίλιαμ στην πάσα του στην περιοχή βρίσκει τον Ντε Χέα.

70' Παραλίγο το λάθος από τον Τσεχ που πήγε να τριπλάρει μέσα στην μικρή περιοχή τον Ερνάντες αλλά τελικά έσωσε την παρτίδα.

69': Το Κόρνερ εκτελέστηκε και ο Γουέλμπεκ την μπάλα άουτ με κεφαλιά.

69': Από μια κόντρα στην απομάκρυνση της μπάλας παραλίγο το αυτογκόλ αλλά ο Τσεχ σε κόρνερ.

68': Ο Όμπι Μίκελ μπαίνει στην θέση του Όσκαρ.

63' Το σουτ του Γουίλιαμ κοντράρει και στην αγκαλιά του Ντε Χέα.

61': Ο Ράφαελ σουτάρει πάνω στα σώματα καθώς είναι εμφανές ότι η Γιουνάιτεντ δεν έχει καθόλου ψυχολογία.

60': Μετά από αρκετή ώρα ο Ραμίρες σουτάρει ψηλά χωρίς να ανησυχήσει τον Ντε Χέα. Το παιχνίδι έχει χαλαρώσει καθώς και οι 2 ομάδες έχουν ρίξει τον ρυθμό τους.

56': Ο Ερνάντες περνά στον παιχνίδι στην θέση του Γιάνγκ.

55': Κίτρινη κάρτα στον Βαλέντσια.

54': Ξαναήρθαν τα χαμόγελα για τον Μουρίνιο, μιας που η ομάδα του φαίνεται να το διασκεδάζει!!!

51': Περνά στο ματς ο Σμόλινγκ και βγαίνει ο Εβρά (αναγκαστική αλλαγή).

49': Γκολλλλ Χατ Τρικ ο Σαμουέλ Ετό με την εκτέλεση του κόρνερ ο Κέιχιλ πέρνει την κεφαλιά, ο Ντε Χέα αποκρούει και ο Ετό από κοντά το 3-0.

48': Πήγε να βγάλει φάση η Τσέλσι αλλά ο Ετό κόπηκε μέσα στην περιοχή και κόρνερ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε!!!

Ημίχρονο: Τσέλσι - Γιουνάιτεντ 2-0.
Ο Κορυφαίος του αγώνα μέχρι στιγμής είναι ο Σαμουέλ Ετό με τα 2 γκολ που έχει πετύχει. Η Μάντσεστερ παίζει καλύτερα αλλά δεν μπορεί να κάνει την διαφορά.

45': Γκολλλλλ ο Ετό γράφει το 2-0 μετά το εξαιρετικό γύρισμα του Κέιχιλ.

45': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Νταβίντ Λουίζ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τοίχος και κόρνερ.

42': Ο Όσκαρ χάνει μια πολύ μεγάλη ευκαιρία μετά την σέντρα του Ετό.

41': Ο Γιανουζάι, για άλλη μια φορά, πέρνα την μπάλα κάτω από τα πόδια του Ιβάνοβιτς για τον Γιανκ αλλά δεν γυρνάει καλά αυτός την μπάλα.

38': Ο Γιανουζάι γυρίζει την μπάλα χαμηλά και αφού η μπάλα πέρασε από τον Τέρ,ι ο Γουέλμπεκ χάνει μια τεράστια ευκαιρία από πολύ κοντά για το 1-1 μετά την επέμβαση του Τσεχ.

35': Ο Γιάνκ βλέπει την κίτρινη κάρτα αφού κόβει με τα χέρια μια αντεπίθεση του Ραμίρες.

31': Ο Γιανουζάι ταλαιπωρεί τον Λουίζ και τον περνά αλλά το χαμηλό του γύρισμα δεν βρήκε συμπαίκτη.

30': Ο Όσκαρ κάνει ένα απογοητευτικό σουτ ενώ είχε αρκετές επιλογές.

28': Μετά το λάθος του Όσκαρ, ο Εβρά έκλεψε μπήκε από το πλάι και σούταρε από την εξωτερική πλευρά των δικτύων.

27': Σέντρα του Βαλέντσια και η μπάλα απομακρύνθηκε από τον Ιβάνοβιτς.

25': Κακή επιλογή από τον Ιβάνοβιτς καθώς σπατάλησε μια κόντρα-ευκαιρία της Τσέλσι με την κακή του σέντρα.

23': Μετά από σέντρα του Αζάρ η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία καθώς ήταν πολύ δυνατή.

22': Έγινε το κόρνερ αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε.

22': Μπαίνει από το πλάι ο Αζάρ και τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

19': Πρώτη κίτρινη στο ματς για τον Νταβίντ Λουίζ. Διαμαρτυρίες από τον Μουρίνιο.

17': Γκολλλ για την Τσέλσι μετά από την φοβερή τρίπλα και το σουτ με το αριστερό από τον Ετό!!!

15': Φτάσαμε στο 15' και οι 2 ομάδες δεν έχουν κάνει κάτι σημαντικό ακόμα εκτός από την φάση της Γιουνάιτεντ στο 2 λεπτό.

12': Άλλο ένα σουτ, από τον Γουίλιαμ αυτή την φορά και η αφού η μπάλα κόντραρε πήγε στην αγκαλιά του Ντε Χέα.

11': Ένα χλιαρό σουτ από τον Ραμίρες και εύκολη δουλειά για τον Ντε Χέα.

8': Απειλεί και πάλι η Γιουνάιτεντ μετά από την σέντρα του Ράφαελ αλλά πάλι απομακρύνεται η μπάλα.

6': Εκτελεί το κόρνερ η Γιουνάιτεντ, περνά η μπάλα από όλους χωρίς να βρει κανείς την Μπάλα.

2': Με το σουτ του Γιανκ ο Τσεχ κρατά το 0-0.