Δευτέρα 12 Μαΐου 2014

Τους έσωσε ο Γλύκος!

Μπορεί να πέτυχε την ανατροπή ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Ατρόμητο, αλλά αυτός που έσωσε την παρτίδα ήταν ο Γλύκος.

Για άλλη μια φορά ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πρώτος πίσω στο σκορ πριν κλείσει το ημίχρονο και κλήθηκε να κάνει άλλη μια ανατροπή, αν ο ίδιος ήθελε να μείνει ζωντανός στο παιχνίδι της πρόκρισης στο Champions League. Τελικά, κατάφερε να πάρει την νίκη με ανατροπή, με τον Σαλπιγγίδη και τον Αθανασιάδη, αλλά ο Γλύκος με την απόκρουση πέναλτι στα τελευταία λεπτά του αγώνα έσωσε τους 3 βαθμούς για τον «δικέφαλο» του Βορρά.

Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ με τον Ταυλαρίδη στο 38' και κατάφερε να το κρατήσει μέχρι και το ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ μπήκε σαφώς καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο με αποτέλεσμα να πιέσει και να φτάσει στην ισοφάριση στο 74' με τον Σαλπιγγίδη. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Αθανασιάδης ολοκλήρωσε την ανατροπή. Όμως, δεν έφταναν όλα αυτά, καθώς έπρεπε να παρέμβει ο Γλύκος για να κρατήσει το 1-2 στην εκτέλεση πέναλτι του Παπαδόπουλου στο 90+3'.