powered by Agones.gr - livescore

Πέμπτη 17 Ιουλίου 2014

Πρώτο βήμα για την πρόκριση ο Αστέρας!

Ο Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Ροβανιέμι στην Φινλανδία για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League και απέκτησε πλεονέκτημα πρόκρισης.

Ισόπαλος με 1-1 αναδείχθηκε ο Αστέρας Τρίπολης με την Ροβανιέμι στην Φινλανδία και έτσι η ελληνική ομάδα απέκτησε μικρό πλεονέκτημα πρόκρισης στον 3ο προκριματικό του Europa League.

Μόλις στο 1ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Λάχντενμακι, καθώς η ομάδα της Τρίπολης είχε αμυντικό πρόβλημα στα στημένα.Μόλις στο 10' όμως ο Σανκαρέ από ασίστ του Μαρτίν Ρόλε απάντησε και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Στο 85ο λεπτό ο Μπαράλες είχε δοκάρι σε κοντινό πλασέ από υπέροχη μπαλιά του Μπαντιμπανγκά και αυτή ήταν η μεγαλύτερη ευκαιρία του Αστέρα για να πετύχει την ανατροπή και την πρώτη ευρωπαϊκή νίκη στην ιστορία του, η οποία τελικά δεν ήρθε.

Πιο έτοιμη φάνηκε να είναι η Ροβανιέμι, καθώς το πρωτάθλημα στην Φινλανδία είναι σε εξέλιξη, καλύτερος φυσικά ο Αστέρας, ο οποίος όμως δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη και μαζί ξεκάθαρο προβάδισμα.