Τρίτη 5 Αυγούστου 2014

Δεν τα κατάφερε ο Παναθηναϊκός!

Απαρηγόρητοι είναι στον Παναθηναϊκό μετά την ήττα που υπέστη η ομάδα των «πρασίνων» μέσα στην έδρα της για τα προκριματικά του Champions League.

Στις εγχώριες διοργανώσεις καλείται να αντεπεξέλθει πλέον για φέτος ο Παναθηναϊκός, που είδε το όνειρο Ευρώπη να απομακρύνεται οριστικά μετά την ήττα με 1-2 από την Σταντάρ Λιέγης. Η Βελγική ομάδα πέτυχε και τα 3 γκολ της αναμέτρησης, με το πρώτο να έρχεται στο 17' από τον Αρσλάναγκιτς αλλά σε λάθος εστία.

Την κατάσταση ήρθε να διορθώσει ο Μπομπό στο 36', αφού μετά από δικό του τέρμα έφερε το παιχνίδι στα ίσα και έδινε την πρόκριση στην Σταντάρ Λιέγης, μετά το πρώτο παιχνίδι που έμεινε στο 0-0. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε να βάλει ο Πολ Ζοσέ Μποκού που πέρασε ως αλλαγή στο 20ο λεπτό και 21 λεπτά αργότερα κατάφερε να σκοράρει.

Έτσι, ο Παναθηναϊκός πλέον θα επικεντρωθεί στο πρωτάθλημα, που είναι και ο πρώτος στόχος, και στο κύπελλο Ελλάδος για να υπερασπιστεί τον τίτλο του.