Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου 2014

Έπαιξε καλά, αλλά ξέχναγε να μαρκάρει!

Συνεχίζει την κατιούσα η ομάδα του Λουίς Φαν Χάαλ, η οποία γνώρισε μια οδυνηρή ήττα από την Λέστερ με 5-3, ενώ βρισκόταν για τα καλά μπροστά στο σκορ.

Να πάει παρακάτω θέλει ο Ολλανδός τεχνικός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που είδε την ομάδα του να συντρίβεται από την Λέστερ, ενώ έπαιξε καλά και έδειξε να έχει το πάνω χέρι. Το σκορ για τους «κόκκινους διαβόλου» άνοιξε στο 13' ο Ρούνεϊ και 3 λεπτά αργότερα ο Ντι Μαρία διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο αμέσως επόμενο λεπτό η Λέστερ απάντησε με το γκολ του Ουόλα κάνοντας το 1-2, σκορ που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ερέρα έκανε το 1-3 στο 57' για να έρθει ένα πέναλτι για τους γηπεδούχους που ανέτρεψε όλα τα δεδομένα. Ο Νούγκεντ ευστόχησε από τα 11 μέτρα και 2 λεπτά αργότερα ο Καμπιάσο έφερε το ματς στο 3-3. Η Μάντσεστερ έμοιαζε χαμένη και αυτό φάνηκε από τα παιδαριώδη λάθη της. Στο 79' ο Βάρντι και στο 83' πάλι ο Ουλόα, με πέναλτι, έγραψαν το τελικό 5-3.