Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

Ντέρμπι χωρίς νικητή στο Έμιρεϊτς!

Ένα εκπληκτικό παιχνίδι ανάμεσα σε Άρσεναλ και Μάντσεστερ Σίτι, το οποίο δεν είχε νικητή αφού το σκορ σταμάτησε στο 2-2.

Η Μάντσεστερ έδειξε να πατάει καλύτερα στο πρώτο μέρος και να φτάνει στην επίτευξη του πρώτου τέρματος του αγώνα στο 28ο λεπτό με τον Κουν Αγκουέρο, ο οποίος υποδέχθηκε με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Νάβας. Η Άρσεναλ δεν κατάφερε να φτάσει σε κάποιο τέρμα μέχρι την λήξη του ημιχρόνου και οι φιλοξενούμενοι φάνηκε να έχουν το πάνω χέρι.

Η Σίτι έλεγχε τον αγώνα μέχρι το 64' όπου ο Γουίλσιρ με ένα έξοχο πλασέ έκανε το 1-1. Λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 74' ο Αλέξις Σάντσες με ένα πανέμορφο τέρμα ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους «κανονιέριδες». Η Σίτι όμως δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα, καθώς με την κεφαλιά του Ντεμικέλις στο 83' έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσα και λίγο έλειψε με τα δύο δοκάρια που είχε να πάρει και την νίκη.