Παρασκευή 17 Ιουνίου 2016

Νίκη-πρόκριση για την Ισπανία

Όμορφο ποδόσφαιρο και νίκη με 3-0 απέναντι στην Τουρκία πέτυχε η Ισπανία, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στα νοκ άουτ του θεσμού.
Μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση, η Ισπανία πέτυχε εύκολη νίκη με 3-0 απέναντι στην Τουρκία και εξασφάλισε την πρόκριση της στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Οι Ισπανοί κατάφεραν να καθαρίσουν το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε με ωραία κεφαλιά ο Αλβάρο Μοράτα στο 34' και το 2-0 το έγραψε τρία λεπτά μετά ο Νολίτο με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μοράτα να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και να γράφει το 3-0 στο 48'.

Έτσι, την τελευταία αγωνιστική η Ισπανία θα παίξει με την Κροατία με στόχο να εξασφαλίσει την πρωτιά στον όμιλο ενώ η Τουρκία θέλει μόνο νίκη απέναντι στην Τσεχία για να ελπίζει για πρόκριση ως μια από τις καλύτερες τρίτες.