Τετάρτη 22 Ιουνίου 2016

Στον τελικό η Αργεντινή με Μέσι οδηγό! (Vid)

Τα λόγια του Ντιέγκο Μαραντόνα φαίνεται να έχουν εκνευρίσει τον Μέσι, ο οποίος βγάζει ψεύτη τον Αργεντινό σταρ μέχρι στιγμής, καθώς έχει μπει αφηνιασμένος μετά τον τραυματισμό του και οδηγεί την Αργεντινή.

Η Αρνεντινή «διέλυσε» και τις ΗΠΑ με 0-4 και πλέον περιμένει τον αντίπαλο της στο τελικό της διοργάνωσης (Χιλή - Κολομβία, σήμερα τα ξημερώματα). Με τον Μέσι να βρίσκεται σε φοβερή φόρμα ήταν άπιαστη απέναντι στις ΗΠΑ και είναι και το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Λαβέτσι στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από ασίστ του Λιονέλ Μέσι. Ο αστέρας της Αργεντινή και της Μπαρσελόνα στο 32' έγραψε το 0-2 με μαγική εκτέλεση φάουλ και σέρβιρε άλλη μια πάσα-ασίστ στον Ιγκουαΐν για το 0-3. Ο τελευταίος έγραψε το τελικό 0-4 στο 86ο λεπτό του αγώνα και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του.