powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα 3 Μαρτίου 2014

«Χ»άρηκε η Μπαρτσελόνα!

Ατλέτικο Μαδρίτης και Ρεάλ Μαδρίτης ήρθαν ισόπαλες 2-2 στο «Βιθέντε Καλντερόν» και αυτό ωφέλησε την Μπαρτσελόνα η οποία μείωσε την διαφορά και πλέον απέχει 1 βαθμό απο την κορυφή.

Η Ρεάλ Μαδρίτης προηγήθηκε με τον Μπενζεμά στο 3' αλλα η Ατλέτικο πριν το τέλος του ημιχρόνου έκανε μια μεγάλη ανατροπή με γκολ των Κόκε στο 28' και Γκάμπι στο 43'. Απο εκεί και πέρα ακολούθησαν νεύρα και... ξύλο. Η Ρεάλ πίεζε και τελικά ισοφάρισε με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στο 82΄ και διατήρησε την πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στον έναν πόντο απο την κορυφή μείωσε η Μπαρτσελόνα που επικράτησε εύκολα με 4-1 της Αλμερία. Ο Σάντσες άνοιξε το σκορ στο 9' ενώ ο Μέσι έκανε το 2-0 στο 23'. Η Αλμερία ξαναμπήκε στο παιχνίδι με γκολ του Τρουγίλο στο 27' αλλα Πουγιόλ και Τσάβι πέτυχαν απο ένα γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο και οι «Μπλαουγκράνα» πήραν την νίκη και έβαλαν και πάλι φωτιά στην πρώτη θέση.