Τρίτη 19 Αυγούστου 2014

Νίκη με ανατροπή για την Τσέλσι!

Με τον Ντιέγκο Κόστα να σκοράρει στην παρθενική του εμφάνιση με τους «μπλε», η Τσέλσι ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και κατάφερε να πάρει τους πρώτους 3 βαθμούς της στο πρωτάθλημα.

Μπορεί να δέχθηκε πρώτη γκολ η Τσέλσι, αλλά πολύ γρήγορα βρήκε τον δρόμο για την ανατροπή, την οποία ολοκλήρωσε με τους Ντιέγκο Κόστα και Φάμπρεγκας να είναι εξαιρετική στο ντεμπούτο τους. Η Τσέλσι πλέον μοιράζετε την πρώτη θέση με την Μάντσεστερ Σίτι λόγο διαφοράς γκολ, αλλά ισοβαθμεί και με άλλες έξι.

Το σκορ άνοιξε για την Μπέρνλι ο Άρφιλντ στο 14ο λεπτό, με τους «μπλε» να απαντούν με ένα γκολ του Ντιέγκο Κόστα 3 λεπτά αργότερα. Στο 21' ο Σούρλε ολοκλήρωσε την ανατροπή για την Τσέλσι και ο Ιβάνοβιτς έβαλε την σφραγίδα του για το τελικό 1-3 στο 34ο λεπτό του αγώνα.