Πέμπτη 27 Νοεμβρίου 2014

Υποτάχθηκε στην ανώτερη Ατλέτικο!

Μια από τις χειρότερες Ευρωπαϊκές του εμφανίσεις πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός απέναντι στην Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία δεν άφησε περιθώρια στους «ερυθρόλευκους» να το πιστέψουν.

Σε εξαιρετική κατάσταση βρισκόταν εχθές ο Μάριο Μάντζουκις, ο οποίος σκόραρε ασταμάτητα πετυχαίνοντας χατ τρικ. Η Ατλέτικο ήταν φανερά ανώτερη από τον Ολυμπιακό και αυτό το φανερώνουν και τα στατιστικά του αγώνα.

Το πρώτο γκολ στο παιχνίδι πέτυχε ο Ραούλ Γκαρσία μόλις στο 9ο λεπτό για να έρθει ο Μάντζουκιτς στο 38' να διπλασιάσει τα τέρματα των γηπεδούχων. Ο Ολυμπιακός είχε το πρώτο του σουτ στο 22' και το δεύτερο στο 60' καταλήγοντας και τα 2 εκτός εστίας. Το 3ο γκολ πέτυχε ο Μάντζουκιτς στην αντεπίθεση, καθώς η άμυνα του Ολυμπιακού είχε μείνει αφύλακτη. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε 3 λεπτά αργότερα ο ίδιος μετά από ασίστ του Γκάμπι.

Ο Ολυμπιακός θέλει μόνο νίκη στο παιχνίδι με την Μάλμε και να ελπίζει σε μια ήττα της Γιουβέντους. Το όνειρο σχεδόν έχει τελειώσει για τους «ερυθρόλευκους», αλλά ποτέ δεν ξέρεις.