Πέμπτη 26 Μαρτίου 2015

Κέρδισε επάνω στο νήμα η Δανία!

Σε εξαιρετική κατάσταση βρέθηκε ο Μπέντνερ, ο οποίος πήρε στις πλάτες του την Δανία και με το χατ-τρικ του στο 90+1 έδωσε την νίκη στην χώρα του απέναντι στις ΗΠΑ.

Ένα ανοιχτό παιχνίδι με πολλά γκολ και θέαμα είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε εχθές το βράδυ, με τους Δανούς να εμφανίζονται καλύτεροι και να παίρνουν αυτό που άξιζαν έστω και στο τέλος. Το σκορ άνοιξε για τις ΗΠΑ ο Άλντιτορ στο 19' και ο Μπέντνερ στο 33' έκανε το 1-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 66ο λεπτό ο Γιόχανσον έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ τις ΗΠΑ, αλλά οι Αμερικανοί δεν κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ και στο 83' δέχθηκαν για δεύτερη φορά την ισοφάριση στον αγώνα. Ο Μπέντνερ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στο 90+1' και χάρισε την νίκη στους Δανούς.