powered by Agones.gr - livescore

Σάββατο 7 Μαρτίου 2015

Νίκη θρίλερ για την Σεβίλλη!

Τους 3 βαθμούς μετά το χορταστικό 3-4 κατάφερε να πάρει η Σεβίλλη απέναντι στην τελευταία και καταϊδρωμένη Λα Κορούνια.

Ένα παιχνίδι με μεγάλο θέαμα παρακολούθησαν όσοι επέλεξαν να δούνε το παιχνίδι της Ντεπορτίβο Λα Κορούνια με την Σεβίλλη, καθώς απόλαυσαν 7 γκολ. Η Λα Κορούνια άνοιξε το σκορ στο 28' με τον Ριέρα και μέσα σε 5 λεπτά λεπτά κατάφερε να δεχθεί γκολ και να γίνει το 1-1 από τον Βιτόλο.

Το 1-2 για τους φιλοξενούμενους έκανε και πάλι ο Βιτόλο στο 52' ενώ το 1-3 ο Γκαμέιρο μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 65'.  Ο Ριέρα στο 72' κατάφερε να μειώσει για τους γηπεδούχους, αλλά ο Σίντνεϊ με το αυτογκόλ του έδωσε και πάλι αέρα 2 τερμάτων στην Σεβίλλη. Το τελικό 3-4 έκανε ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Λούκας, με πέναλτι στα τελευταία λεπτά του αγώνα.