Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2014

5άρα η Ρεαλ!!!

Ένα πολύ εύκολο απόγευμα είχαν οι «Μαδριλένοι» μέσα στο Μπενίτο Βιγιαμαρίν απέναντι στην Ρεάλ Μπέτις.

Εύκολα πέρασε η Ρεάλ Μαδρίτης από το εμπόδιο της Μπέτις και έπιασε στην κορυφή τις Μπαρσελόνα και Ατλέτικο που έχουν παιχνίδι λιγότερο.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 10'. Στο 25' ο Γκάρεθ Μπέιλ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων και 20 λεπτά αργότερα το παιχνίδι άρχισε να παίρνει άλλη μορφή μετά από το γκολ του Καρίμ Μπενζεμά για το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρεάλ συνέχισε από εκεί που είχε τελειώσει στο πρώτο και με το γκολ του Άνχελ Ντι Μαρία στο 62' έκανε το 4-0. Στην συνέχεια οι Μερένχες έριξαν τον ρυθμό τους και έλεγξαν απλά το παιχνίδι μέχρι να βάλει το τελευταίο γκολ ο Άλβαρο Μοράτα στο 90' και να κλείσει όμορφα την αναμέτρηση.