Τετάρτη 26 Μαρτίου 2014

Νίκες για παραμονή από Βέροια και Πλατανιά

Η Βέροια πήρε μια πολύτιμη νίκη, που την κρατάει προς το παρών στην κατηγορία, με 3-2 επί της Ξάνθης.

Πολύτιμη νίκη πέτυχε η Βέροια επί της Ξάνθης με 3-2. Τα γκολ για την Βέροια πέτυχαν οι Όστογιτς στο 6', Μπαργκάν στο 58' και Παβλίδης στο 70. Τα γκολ για την Ξάνθη σημείωσαν οι Βασιλακάκης στο 33 και Νάκας στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα. Αξίζει να σημειωθεί πως η κόκκινη κάρτα παραήταν τραβηγμένη και δίκαια διαμαρτύρονται οι παίκτες της Ξάνθης.

Νίκη παραμονής πέτυχε και ο Πλατανιάς απέναντι στον Λεβαδειακό με 2-0 επιμέρους σκορ. Η ομάδα της Κρήτης προηγήθηκε στο 39' με τον Κατάι και στο 68' έμεινε με 10 παίκτες. Αμέσως, όμως, θέλησε να κλειδώσει την νίκη με τον Κατάι που πέτυχε δεύτερο τέρμα στο παιχνίδι και και έγραψε το τελικό 2-0.

Μπορείτε να παρακολουθείτε τα γκολ κάθε αγωνιστικής στο κάτω μέρος της σελίδας μας: