Σάββατο 29 Μαρτίου 2014

Βρήκε και τα έκανε η Γιουνάιτεντ.

Βρήκε τον χώρο και την ομάδα για να κάνει ότι θέλει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που είχε ένα πολύ εύκολο απόγευμα απέναντι στην Άστον Βίλα.

Μπορεί ο κόσμος της Γιουνάιτεντ να έμεινε με ανοιχτό το στόμα στο 13', αλλά η συνέχεια ήταν συναρπαστική. Στο 13', λοιπόν, η Άστον Βίλα άνοιξε το σκορ με τον Γουέστγουντ, αλλά οι γηπεδούχοι με μπροστάρη τον Ρούνεϊ κατάφερε να ισοφαρίσει και στην συνέχεια να γυρίσει και το παιχνίδι.

Στο 20ο λεπτό ο Ρούνεϊ έφερε το παιχνίδι στα ίσα και στο 45', μετά από το καθαρό πέναλτι επάνω στον Μάτα, ο Άγγλος μεσοεπιθετικός έκανε το 2-1. Στο 57' μετά από κόντρες η μπάλα στρώθηκε στον Μάτα που έγραψε το 3-1. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Καγκάουα στις καθυστερήσεις του δεύτερου ημιχρόνου, γράφοντας το τελικό 4-1.