Σάββατο 8 Μαρτίου 2014

Δυνατός ο ΠΑΟ, δύσκολα ο Αρης

Από 3άρα σε 4άρα ο Παναθηναϊκός, με δρόμο για τη Β εθνική ξανά ο Αρης!

Οι πράσινοι δείχνουν εμφανή ανοδική πορεία καθώς συνεχίζουν με δεύτερη συνεχόμενη δύσκολη νίκη μετά τον θρίαμβο επί του ΟΣΦΠ στο Καραϊσκάκης, επικρατώντας με 4-1 απέναντι στον Αρη στο Απόστολος Νικολαΐδης.

Ο Μπεργκ, με χατ-ρικ αναμφισβήτητα ο κορυφαίος του αγώνα, Κλωναρίδης για τον ΠΑΟ και ο Μανιάς για τον Άρη ήταν οι σκόρερ του αγώνα.

Ο Άρης μάλιστα αστόχησε και σε εκτέλεση πέναλτι όταν ο Τάτος είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει το σκορ σε 1-1 στο 35.

Το 4-1 φανερώνει μια πλασματική εύκολη επικράτηση των πρασίνων, ωστόσο ο ΑΡΗΣ δεν ήταν τόσο κακός, ιδίως στο πρώτο 45λεπτο. Παρόλα αυτά ανοίχτηκε ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο για να κυνηγήσει το αποτέλεσμα και υπέκυψε στα αμυντικά λάθη του και στην ποιοτική ανωτερώτητα του συγκροτήματος του Αναστασίου.

Το ρεζουμέ της σημερινής αναμέτρησης δείχνει ότι ο ΑΡΗΣ είναι ένα βήμα πιο κοντά στην Β εθνική και πάλι!