Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

Kάζο για την Ίντερ

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μποναβεντούρα,η Αταλάντα έφυγε με διπλό από το Μιλάνο,όπως και πέρσι που είχε νικήσει με το εντυπωσιακό 3-4

Παράδοση φαίνεται να δημιουργεί η Αταλάντα στην έδρα της Ίντερ καθώς για δεύτερη σερί χρονιά φεύγει με το διπλό από το Μεάτσα.Οι Νερατζούρι ήταν μάλιστα αήττητοι στις τελευταίες 6 αγωνιστικές,το σερί τους αυτό όμως έμελλε να χαλάσει σήμερα από την Αταλάντα την οποία έχουν να νικήσουν ανεξαρτήτως έδρας από το 2010!

Το ματς ξεκίνησε δυνατά με την Ίντερ να απειλεί αρχικά με τον Γκουαρίν αλλά και τον Χαντάνοβιτς να σώζει τους γηπεδούχους σε κάποιες περιπτώσεις,μέχρι και το 35ο λεπτό όταν και ο Μποναβεντούρα με δυνατό σουτ τον νίκησε και έκανε το 0-1.Η χαρά του βέβαια δεν κράτησε πολύ γιατί με την σέντρα ο Ικάρντι από κοντά έκανε το 1-1 και αφιέρωσε το γκολ στην μέλλουσα γυναίκα του.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με οριζόντιο δοκάρι για την Ίντερ σε σουτ του Γκουαρίν ενώ στο 88ο λεπτό Τζόναθαν και Παλάσιο έχασαν απίστευτη ευκαιρία με την μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι και λίγο αργότερα επιβεβαιώθηκε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου με την Αταλάντα να σκοράρει έπειτα από κεφαλιά του Μποναβεντούρα και να κάνει μεγάλο διπλο.