powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα 23 Ιουνίου 2014

Οράνιε κορυφή!

Το 3 στα 3 πέτυχε η Ολλανδία απέναντι στη Χιλή και έτσι προκρίθηκε ως πρώτη στην επόμενη φάση του μουντιάλ.

Η Ολλανδία νίκησε με 2-0 τη Χιλή έκανε το 3 στα 3 και κατέκτησε τη πρώτη θέση του ομίλου. Στο πρώτο ημίχρονο οι 2 ομάδες δεν δημιούργησαν πολλές φάσεις και απειλούσαν κυρίως από στημένες φάσεις. Στο δεύτερο μέρος οι Ολλανδοί ήταν ανώτεροι και με τον Φερ στο 77' έκαναν το 1-0. Ο Φερ πέτυχε το γρηγορότερο γκολ ερχόμενος από το πάγκο στην ιστορία των Μουντιάλ, καθώς μπήκε και μετά από 91 δευτερόλεπτα σκόραρε.

Ο Μέμφις Ντε Πάι έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις έπειτα από εξαιρετική ενέργεια του Ρόμπεν. Έτσι η Ολλανδία τερμάτισε πρώτη και η Χιλή δεύτερη και περιμένουν πλέον και δύο τα 2 ματς του 1ου ομίλου για να μάθουν τον αντίπαλο τους στη φάση των 16.