Δευτέρα 23 Ιουνίου 2014

Θέλει πάλι τον Ρονάλντο για να τα καταφέρει.

Μπορεί η Πορτογαλίας να προηγήθηκε στο παιχνίδι, αλλά η Η.Π.Α δεν το άφησε έτσι, καθώς πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας και διεκδικεί μια θέση στους «16».

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο και η παρέα του, ενώ στην αρχή φάνηκαν να πιστεύουν στην νίκη, τα πράγματα ήρθαν τούμπα και κατάφεραν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα να πάρουν τον βαθμό που μαθηματικά τους κρατάει στο Μουντιάλ.

Στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης ο Νάνι χρίστηκε σκόρερ για την Πορτογαλίας, δείχνοντας τον δρόμο για μια νίκη που θα τους ξαναβάλει στο παιχνίδι, αλλά μάταια. Η απάντηση για τους Αμερικάνους μπορεί να άργησε να έρθει, αλλά το ότι το πίστεψαν τους έφερε κοντά.

Ο Τζόουνς ήταν αυτός που σκόραρε για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο 64' και ο Ντέμσεϊ ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 81'. Η Πορτογαλία, με την πλάτη στον τοίχο, λυτρώθηκε στο 90+5' με τον Βαρέλα, πετυχαίνοντας το 2-2 ακριβώς πριν σφυρίξει την λήξη ο διαιτητής της αναμέτρησης.