Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014

Μεγάλη νίκη για Πλατανιά!

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Πλατανιάς, νικώντας με 0-3 τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο στάδιο.

Ο Πλατανιάς ήταν ο νικητής στο πρώτο φετινό κρητικό ντέρμπι. Οι Χανιώτες πέτυχαν σπουδαία νίκη, επικρατώντας με 0-3 στο Παγκρήτιο απέναντι στον Εργοτέλη, στο ματς που έκλεισε την 3η αγωνιστική.

Οι παίκτες του Γιάννη Χριστόπουλου έκαναν εύκολο το έργο τους χάρη στα γκολ που σημείωσαν στο ξεκίνημα του κάθε ημιχρόνου. Ο Τσουράκης έκανε την αρχή στο 6, ενώ ο ίδιος παίκτης με ασίστ στο 49’ έδωσε στο πιάτο το δεύτερο γκολ στον Γκόμες. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τόρες με γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη αντιμετώπισε πολλά προβλήματα στο κομμάτι της ανάπτυξης και ουσιαστικά δεν απείλησε σε κανένα σημείο του ματς τους φιλοξενούμενους.