Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014

Χάντμπολ στο Πάρμα - Μίλαν 4-5

Γκολ και θέαμα που θύμιζε χάντμπολ με τόσα γκολ που πέτυχαν οι δύο ομάδες, με την Μίλαν να φεύγει τελικά με το 4-5 υπέρ της.

Ατελείωτο έμοιαζε το παιχνίδι της Μίλαν με την Πάρμα, καθώς τα γκολ έπεφταν βροχή με τους Μιλανέζουν να φεύγουν νικητές από μια δύσκολη έδρα. Το σκορ άνοιξε ο Μπουαβεντούρα στο 25' και ο Κασάνο ισοφάρισε 2 λεπτά αργότερα για την Πάρμα. Το 1-2 έκανε ο Χόντα στο 37' και στο 45' ο Μενέζ ευστόχησε από τα 11 μέτρα για το 1-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάρμα κατάφερε να μειώσει και πάλι στο γκολ με τον Φελίπε στο 53' και με την αποβολή του Μπονέρα φαινόταν πως η Μίλαν θα ιδρώσει για να κερδίσει. Τελικά, ήρθε το 2-4 από τον Ντε Γιόνγκ για να ανακουφίσει κάπως τους φιλοξενούμενους. Τα αίματα άναψαν και πάλι με το γκολ του Λουκαρέλι 73', που έκανε το 3-4. Το 3-5 για την Μίλαν διαμόρφωσε ο Μενέζ με το δεύτερο του τέρμα στο παιχνίδι και ο Ντε Σίλιο με ένα τραγικό γύρισμα στον Λόπεθ έκανε το τελικό 4-5.