Πέμπτη 26 Μαΐου 2016

Εύκολα ο ΠΑΟΚ

Χαλαρή νίκη για τον ΠΑΟΚ απέναντι στον Πανιώνιο στην άδεια Τούμπα που του δίνει προβάδισμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης.

Ένα ακόμη πολύ σημαντικό βήμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στα πλέι οφ πέτυχε ο ΠΑΟΚ. Ο δικέφαλος του Βορρά υπέταξε τον Πανιώνιο με σκορ 2-0 για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες μέρες και πλέον απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής.

Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς έπαιξε κατά διαστήματα πολύ όμορφο ποδόσφαιρο και καθάρισε το παιχνίδι μέσα σε 25 λεπτά με δύο γκολ του Στέφανου Αθανασιάδη. Έτσι, ο Κλάους έφτασε τα 101 γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ σε όλες τις διοργανώσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, με τις δυο ομάδες να κάνουν συντήρηση δυνάμεων εν όψει της δύσκολης συνέχειας. Έτσι, ο ΠΑΟΚ απολαμβάνει πλέον την μοναξιά της κορυφής, όντας φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λίγκ.