powered by Agones.gr - livescore

Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2014

Το 2-1 στοιχειώνει την Γιουνάιτεντ μέσα στο 2014

Καταστροφικό το 2014 για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που την στοιχειώνει το 2-1 και έχει 3 στα 3 χαμένα αποτελέσματα.

Όπως φαίνεται η Γιουνάιτεντ δεν μπορεί να συνέλθει και δέχεται την μια "σφαλιάρα" μετά την άλλη. Τρίτη διαδοχική ήττα για το 2014:
1)Γιουνάιτεντ 1-2 Τότεναμ 01/01/14 Πρωτάθλημα
2)Γιουνάιτεντ 1-2 Σουόνσι 05/01/14 Κύπελλο
3)Σάντερλαντ 2-1 Γιουνάιτεντ 07/01/14 Λιγκ Καπ

Σήμερα, λοιπόν, δεν κατάφερε να σπάσει το αρνητικό σερί της και συνεχίζει ακάθεκτη. Υπάρχει και ένα καλό βέβαια μέσα σε όλα αυτά, που είναι ότι το δεύτερο παιχνίδι θα γίνει μέσα στο γήπεδο της και θα έχει την ευκαιρία να ανατρέψει το εις βάρος της αποτέλεσμα.

Στο αποψινό παιχνίδι το σκορ άνοιξε στο 45+2' για λογαριασμό της Σάντερλαντ ο Μπάρντσλεϊ και έτσι βρήκε το ημίχρονο τις 2 ομάδες. Νωρίς νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο η Γιουνάιτεντ έφερε στα ίσα το παιχνίδι με τον Βίντιτς να είναι αυτός που κάνει το 1-1 στο 52'. Τέλος, στο 65' ο Μπορίνι με εκτέλεση πέναλτι έγραψε το τελικό 2-1 καθώς οι "κόκκινοι" δεν μπόρεσαν να φτιάξουν τα πράγματα.