Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014

Η Σαμπτόρια «βύθισε» την Ουντινέζε

Ακυβέρνητο μοιάζει το «καράβι» της Ουντινέζε μετά την επιβλητική ήττα και από την Σαμπτόρια με 3-0.

Την παράσταση έκλεψε ο Βραζιλιάνος Έντερ Μάρτινς, ο οποίος με 2 τέρματα στο παιχνίδι αναδείχθηκε και ο MVP του αγώνα. Ο Βραζιλιάνος στράικερ της Σαμπτόρια ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 16' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 35' για λογαριασμό της Ουντινέζε ο Άλαν αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο. Ενώ το παιχνίδι πήγε με το 1-0 στο ημίχρονο, ο Έντερ μπήκε φουριόζος στο δεύτερο ημίχρονο πετυχαίνοντας το 2-0 στο 47'. Στο 62' ήρθαν τα άσχημα μαντάτα και για την Σαμπτόρια που έχασε τον Ρομπέρτο Σοριάνο με δεύτερη κίτρινη κάρτα. 4 λεπτά αργότερα και ενώ η Ουντινέζε αρχίζει και πάλι να έχει ελπίδες, έρχεται και η δεύτερη αποβολή για την Γουβέντους, αυτή την φορά ήταν ο Γκαμπριέλ Σίλβα που έδειχνε να εγκαταλείπει το «καράβι». Ο Γκασταντέλο ήταν αυτός που έγραψε το τελικό 3-0 και ολοκλήρωσε την νίκη για την Σαμπτόρια στο 87'.