Τρίτη 18 Μαρτίου 2014

Επιτυχία με σκοράκι στο Champions League!

Σωστά προβλέψαμε και απόψε το ακριβές σκορ της Ρεάλ Μαδρίτης με την Σάλκε, 3-1, και λίγο έλειψε να πιάσουμε και το δεύτερο.

Ρεάλ Μαδρίτης - Σάλκε 3-1:
Η Ρεάλ μπήκε στο παιχνίδι σε ρυθμό προπόνησης και δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητική, αλλά μια φάση έφτανε στο Ρονάλντο για να ανοίξει το σκορ στο 21'. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Χούγκλαντ έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Οι 2 ομάδες μέχρι το ημίχρονο δεν έδειξαν κάτι το ξεχωριστό και δικαίως είχαμε αυτό το αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρεάλ πιο δραστήρια, εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της άμυνας της Σάλκε και με το γκολ του Ρονάλντο στο 74' και το Μοράτα στο 75', σφράγισαν την νίκη.