Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

Καθάρισαν στο τέλος οι Heat !!

Δύσκολη νίκη πήρε η ομάδα του Miami απέναντι στους Rockets (113-104)

Οι Heat πήραν μία τεράστια νίκη απέναντι στους Rockets καθώς 4 λεπτά πριν το τέλος του χθεσινού αγώνα η ομάδα του Houston ήταν βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 102-98 μετά από τρομερό κάρφωμα του Beverley. Από τότε όμως η ομάδα του Lebron έτρεξε ένα απίστευτο 15-0 και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια της regular season.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο 38άχρονος Ray Allen ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και 14 από αυτούς να είναι τρομερά κρίσιμοι καθώς επιτεύχθηκαν στο τέταρτο δωδεκάλεπτο. Καλοί ήταν σε ακόμη ένα παιχνίδι ο Lebron James (24 πόντους, 5 ριμπαουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 43 λεπτά συμμετοχής) και ο Dwyane Wade (24 πόντους, 3 ριμπάουντ, 7 ασίστ με 34 λεπτά στο παρκέ). Ο Κhris Bosh πέτυχε 18 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ σε 34 λεπτά συμμετοχής.

Για τους Rockets κορυφαίος ήταν ο James Harden ο οποίος πέτυχε 30 πόντους.  ο Dwight Howard πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 14 ριμπάουντ ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Patrick Beverley (15 πόντους, 5 ασίστ και 4 κλεψίματα). Αν και η ομάδα του Houston ήταν εξαιρετική καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα στο τέλος κατέρρευσε.