Σάββατο 3 Μαΐου 2014

Βήμα για τον τίτλο.

Η Manchester City μετά και από την νίκη επί της Everton με 2-3 και είναι ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Παρόλο που η Everton ήταν αυτή που σκόραρε πρώτη με τον Barkley στο 11ο λεπτό δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του και ταυτόχρονα χαρά στους οπαδούς της Liverpool, δεν τα κατάφερε μέχρι το τέλος.

Η χαρά τους κράτησε μόλις 11 λεπτά, καθώς στο 22ο λεπτό ο Aguero ισοφάρισε με τον ίδιο να γίνεται αλλαγή στο 28ο λεπτό λόγω τραυματισμού. Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 43ο λεπτό ο Djeko έκανε το 1-2 ολοκληρώνοντας την ανατροπή για τους "Πολίτες" στέλνοντάς τους στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ.

Τρία λεπτά από  έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου  ο Djeko με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 1-3 για την ομάδα του, με την Everton να σκοράρει στο 65ο λεπτό με τον Lukaku για το τελικό 2-3.