Τετάρτη 25 Ιουνίου 2014

Με τον Μέσι να έχει κέφια!

Το καλύτερο δώρο στον εαυτό του για τα 27α, χθεσινά, γενέθλια του έκανε ο Λιονέλ Μέσι, αφού πέτυχε 2 τέρματα στο παιχνίδι με την Νιγηρία.

Ένα παιχνίδι με ανοιχτές άμυνες και πολλά γκολ ανάμεσα στην Νιγηρία και την Αργεντινή, με τους τελευταίους να παίρνουν την νίκη με 2-3. Πρωταγωνιστής του αγώνα και πάλι ο Λιονέλ Μέσι, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό. Ένα λεπτό αργότερα ο Μουσά έκανε το 1-1 την ώρα που οι Αργεντίνοι πανηγύριζαν ακόμα το δικό τους τέρμα.

Ο Μέσι με μια ωραία εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-2 για την χώρα του στο 45+1', στέλνοντας τους «Αλμπισελέστε» μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια. Νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο η Νιγηρία έφερε το παιχνίδι και πάλι στα ίσα, με τον Μουσά να πετυχαίνει δεύτερο τέρμα στο παιχνίδι στο 47'. Τρία λεπτά αργότερα, ο Ρόχο έγραψε το τελικό 2-3 για την Αργεντινή η οποία ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της με 3 νίκες στον όμιλο.