powered by Agones.gr - livescore

Τετάρτη 25 Ιουνίου 2014

Το δώρο της Κολομβίας στην Ελλάδα

Η Κολομβία είχε τον δικό της ρόλο στο χθεσινό παιχνίδι και τον έπαιξε αποτελεσματικά για να μας ηρεμήσει μετά το 3-0 του πρώτου αγώνα.

Με το βαρύ σκορ του 1-4 άφησε εκτός διοργάνωσης την Ιαπωνία η Κολομβία με τα αστέρια της Ροντρίγκεζ, Μαρτίνεζ και Κουαδράδο να είναι σε μεγάλη φόρμα. Το 0-1 για την Κολομβία έκανε ο Κουαδράδο με εκτέλεση πέναλτι στο 17', με τους Ιάπωνες να απαντούν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Οκαζάκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κολομβία βγήκε για να κερδίσει, δηλαδή καμία σχέση με το πρώτο, στο οποίο απλά αμυνόταν. Έτσι, ο Μαρτίνεζ έκανε το 1-2 στο 55' και στο 82' πάλι ο ίδιος το 1-3. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 90' ο Ροντρίγκεζ για το τελικό 1-4.