Σάββατο 11 Ιουνίου 2016

Νίκες για Αργεντινή και Χιλή (Vid)

Η Αργεντινή με πρωταγωνιστή τον Μέσι διέσυρε τον Παναμά ενώ η Χιλή κέρδισε τη Βολιβία με αμφισβητούμενο πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Με τον Μέσι σε τρελά κέφια, η Αργεντινή πέτυχε μεγάλη νίκη με 5-0 επί του Παναμά. Ο άσος της Μπαρτσελόνα μπήκε αλλαγή στο 60' και κατάφερε να πετύχει χατ-τρικ μέσα σε λιγότερο από μισή ώρα! Ο Οταμέντι είχε ανοίξει το σκορ στο 7', ακολούθησαν τα γκολ του Μέσι στο 68', 78' και 87' ενώ το σκορ έκλεισε ο Αγουέρο στις καθυστερήσεις.

Στο άλλο παιχνίδι του 2ου ομίλου, η Χιλή προηγήθηκε της Βολιβίας στο 46' με γκολ του Αρτούρο Βιδάλ. Στο 61' όμως, ο Κάμπος ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 9' των καθυστερήσεων όμως, ο διαιτητής υπέδειξε αμφισβητούμενο πέναλτι σε χέρι του Γκουτιέρες και ο Βιδάλ χάρισε τη νίκη στη Χιλή με 2-1.