powered by Agones.gr - livescore

Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2014

Γιουνάιτεντ: «Θέλω να γυρίσω στα παλιά».

Ούτε με τον Φαν Πέρσι δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα η Γιουνάιτεντ που έχασε με 2-1 από την πολύ καλή Στόουκ.

Η Στόουκ το έδειξε με την, πολύ δυνατή φέτος, Λίβερπουλ,την οποία κόντραρε μέχρι το τέλος αλλά έχασε με 3-5, και το δείχνει και τώρα ότι δεν περνάς εύκολα από το «Μπριτάνια Στέιντιουμ», καθώς κέρδισε με 2-1 την Μάντσεστερ.

Ίσως να έρχεται η ώρα για μια αλλαγή γιατί αν οι «κόκκινοι διάβολοι» συνεχίσουν με αυτό τον ρυθμό είναι σίγουρο ότι δεν θα βγουν στην Ευρώπη. Το ντεμπούτο του απόψε έκανε ο Χουάν Μάτα, καθώς επίσης επέστρεψε και ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι, αλλά όπως φαίνεται αυτό δεν ήταν αρκετό.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 38', με το γκολ του Άνταμ, το οποίο κράτησαν μέχρι το πρώτο ημίχρονο. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η Μάντσεστερ, με γκολ του Φαν Πέρσι στο 47', έδειξε να ανακάμπτει αλλά δεν άντεξε και πολύ αφού την χαριστική βολή έδωσε πάλι ο Άνταμ στο 52' και έκανε το 2-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.