powered by Agones.gr - livescore

Παρασκευή 7 Μαρτίου 2014

Αποτελέσματα NBA 6/3/2014

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα απο τους χθεσινούς αγώνες του NBA.

Η χθεσινή βραδιά στο NBA είχε μόνο τρεις αγώνες οι οποίοι όμως ήταν όλοι καταπληκτικοί. Οι San Antonio Spurs στο ντέρμπι των περσινών τελικών κέρδισαν εύκολα τους Miami Heat, οι Phoenix Suns κατάφεραν και κέρδισαν τους Oklahoma City Thunder ενώ οι Clippers συνέτριψαν τους Lakers.

Εύκολα οι Spurs.

Στο San Antonio οι Spurs κέρδισαν εύκολα με 111-87 τους πρωταθλητές και ήταν καταιγιστικοί σε όλη την διάρκεια του αγώνα με πρωταγωνιστή τον Τιμ Ντάνκαν ο οποίος πέτυχε 23 πόντους και κατέβασε 11 ριμπάουντ ενώ βοήθησαν πολύ οι Τονι Πάρκερ (17π) και Ντιαό (16π). Απο την πλευρά των Heat κανείς δεν εντυπωσίασε με τον James να σταματάει στους 19 πόντους με 6/18 σουτ.

Ανατροπή και νίκη οι Phoenix Suns.

O Τζέραλντ Γκρίν έκανε το παιχνίδι της ζωής του (41π.) και πετυχαίνοντας 25 πόντους (!) στην τρίτη περίοδο οι Suns ανέτρεψαν μια διαφορά 16 πόντων και πήραν την νίκη με 128-122. Σημαντικό ρόλο σε αυτή την νίκη έπαιξαν και οι Γκόραν Ντράγκιτς και Μόρις οι οποίοι πέτυχαν 22 και 24 πόντους αντίστοιχα. Απο την πλευρά των Thunder ξεχώρισαν οι Γουέστμπρουκ (36π., 9α, 9ρ) και Ντουράντ (34π.).

Μαύρη σελίδα στην ιστορία τους.

Την πιο βαριά ήττα στην ιστορία τους δέχτηκαν οι Lakers οι οποίοι έχασαν με 142-94 απο τους Clippers στο Stapples Center. Οι Lakers πάλεψαν μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (προηγήθηκαν με 20-13) και μετά... εξαφανίστηκαν απο το γήπεδο και οι Clippers έκαναν πάρτι έχοντας μάλιστα 66 ριμπάουντ έναντι 34 των Lakers και 33 ασίστ.